Český FleishmanHillard a Teamogy v roce 2020

Naďa Šolcová
January 12, 2021

Koncem roku 2020, již v předvánočním čase, jsme měli možnost popovídat si s Radkem Maršíkem, Partnerem a výkonným ředitelem agentury FleishmanHillard Česká republika a finanční manažerkou agentury, Veronikou Hlobilovou. Bylo moc příjemné slyšet, že se někomu rok 2020 vydařil, což podle získaných ocenění a nových klientů může agentura FleishmanHillard směle říci. Co stálo za úspěchem agentury, jaké zajímavé projekty v posledním období realizovala a jakou v tom hraje roli i systém Teamogy se můžete dočíst v následujícím rozhovoru. S představiteli agentury si se mnou povídal Libor Černý, výkonný ředitel AD-IN-ONE Europe a Teamogy.

 

Libor: Setkáváme se koncem roku, který pro mnohé nebyl lehký. Jak se dařilo vaší agentuře?

Radek Maršík: Letošní rok byl neuvěřitelný, co se nám všechno povedlo. Rok měl takové dvě fáze. Nejdříve jsme si mysleli, že to bude hodně špatný rok, v té druhé polovině jsme už věděli, že to bude rok velmi dobrý a teď na konci vidíme, že půjde o jeden z našich nejlepších roků.

Naďa: A lze říci, že za to nějakým způsobem může COVID?

Radek Maršík: Neřekl bych, že COVID. Spíše jsme si pomohli sami. Je to výsledek práce posledních dvou, tří let, kdy jsme naše služby posouvali na úroveň odpovídající 21. století, klienti si toho všimli a začali mít o tyto služby zájem.
Krize se nás samozřejmě dotkla, někteří klienti seškrtali rozpočty, pár jich i odešlo. Byli jsme ale extrémně úspěšní v získávání nových zakázek. Začali jsme pracovat pro značky jako jsou IKEA nebo Coca Cola. Osm, devět takto významných značek se nám podařilo přidat do našeho klientského portfolia, které nyní činí okolo čtyřiceti klientů.
Současně rovnou přidávám, že kdybychom neměli systém jako je Teamogy, asi bychom už byli všichni v blázinci.

Tým FleishmanHillard v České republice

Jeden z velmi úspěšných CSR projektů “O2 v síti” realizovaný agenturou pro klienta Telefonica O2 získal i mezinárodní ocenění a to první místo v prestižní PR soutěži European Excellence Awards 2019. Součástí projektu bylo také iniciování natočení filmu V síti a jeho mediální podpora.

https://fleishmanhillard.cz/

V roce 2020 realizovala agentura projekt ” Bezpečná restaurace” společně s Českým svazem pivovarů a sladoven a Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR, s cílem podpořit možnost provozu gastro zařízení i v době COVIDU.

https://www.bezpecnarestaurace.cz/

 

Naďa: Realizujete opravdu zajímavé a zcela jistě i rozsáhlé projekty. Jak konkrétně Vám a Vašemu týmu při práci pomáhá Teamogy?

Radek Maršík: Osobně vidím největší užitek v tom, že se nám podařilo sjednotit interní procesy, které se týkají finančního řízení zakázek. Neuměli jsme si představit, že přestaneme používat naše hezké excelovské rozpočty, teď používáme bezproblémově šablony v Teamogy. Je tím daleko více pod kontrolou, že jsou rozpočty vytvořeny přesně. Není zde již prostor pro, v tomto případě, nežádoucí lidovou tvořivost. Máme tak skvěle evidované rozpočty, objednávky klientské i dodavatelské a smlouvy. A naučili jsme lidi v týmu ještě lépe finančně řídit zakázky, na co si mají dávat pozor. Posun je obrovský.
Další výhodou je úložiště všech klíčových dokumentů. Navíc se dají se jednoduše elektronicky dohledat, a to velmi rychle.

Veronika Hlobilová: Ještě bych zmínila, že jsme začali využívat hodně i sekci Pokladů, myslím GEMs. Používáme ji jako databázi našich business dokumentů a podkladů, které potřebujeme často například do tendrů. Lidem v týmu i mně osobně to velmi usnadňuje práci.

Zdroj: Teamogy systém – GEMs 

Libor: Má Teamogy v agentuře nějaké „fanoušky”? Na jakých pozicích pracují?

Radek Maršík: Fanoušky má Teamogy především v řadách managementu firmy. Každodenními uživateli jsou ale všichni lidé v týmu.

Veronika Hlobilová: Myslím, že fanoušků bude přibývat :). Převzala jsem si pod sebe průběžné proškolování uživatelů v agentuře, aby znali vše pro ně potřebné. Aby znali užitečné novinky v nových verzích systému. Myslím si, že jakmile má firma 15 a více lidí, měla by mít “interního vlastníka systému”, který bude užívání systému kompletně rozvíjet a starat se o implementaci do celé firmy. Pak bude mít většina uživatelů systém opravdu ráda a bude jim i firmě nejlépe sloužit.

Radek Maršík: Shrnu za nás to zásadní. My jako firma rosteme, zvětšuje se nám počet lidí, klientů a zakázek a já si opravdu nedovedu představit, že bychom tento růst zvládli bez Teamogy. Nebylo by to možné. My se potřebujeme soustředit na práci, kterou děláme pro klienty, musíme mít finance a administrativu v pořádku a to máme díky Teamogy.

Naďa a Libor: Děkujeme za inspirativní, zajímavý a pro Teamogy určitě povzbudivý rozhovor.

FleishmanHillard je zkušený a nadšený tým více než 30 profesionálů na public relations, public affais, digitální a marketingovou komunikaci. Vytváří kampaně, které mají smysluplný, pozitivní a měřitelný vliv na podnikání jejich klientů.

 

https://fleishmanhillard.cz/

NAĎA ŠOLCOVÁ

NAĎA ŠOLCOVÁ

Naďa je členkou managementu společnosti AD-IN-ONE Europe. Její specializací je koučink a marketingová komunikace. Je certifikovaným koučem ICF a ČAKO a držitelkou ocenění Direct marketér roku uděleným asociací ADMEZ. Marketingu se věnuje přes 25 let, koučování posledních 7 let. Ve volném čase se věnuje jachtingu a je aktivním fanouškem moderní gymnastiky, kterou sama v mládí dělala.

You might be interested in

Don’t waste money unnecessarily
Don’t waste money unnecessarily

There are several common ways a company needlessly loses money. Below are a few of the most common mistakes businesses make that cost them profit. The good news is that with Teamogy, you can stop losing money unnecessarily.

read more
Allocation and its sharing

Allocation and its sharingAllocation is a important element of every Task. Allocation is a number of hours, that Owner enters to solve the Task. It is good to have control over how many hours your employees spend on Tasks. Allocation behaves differently depending on...

read more
Closing year in Teamogy

Clear Data and Proper Reports / Closing Year in TeamogyTeamogy should be your right-hand tool for you and for your business. However, in order for Teamogy to show you the right data, you have to use it properly throughout the year. The end of the year, in...

read more
About Task schedule (Gantt)

About Task schedule (Gantt)Task schedule is a Gantt chart that is used to graphically represent Task scheduling over time. It makes your work and planning the Tasks much easier. Gantt chart maximizes the working time available for all Tasks. You can find Task schedule...

read more
Bank account details

Bank account detailsBank account is one of the most important information about your Client or Supplier. Teamogy system will automatically complete these bank account details into the Invoices assigned to this company. Fill in a bank account in the Contacts is really...

read more
O kasie

O kasieTeamogy ma również doskonałe funkcje do zarządzania finansami. Kasa to przegląd transakcji gotówkowych i kartowych. Nasza kasa w Teamogy jest podzielona na dwie części. Pierwsza część to kasa. W tym miejscu znajdują się wszystkie transakcje gotówkowe twojej...

read more
O kasie

O kasieTeamogy ma również doskonałe funkcje do zarządzania finansami. Kasa to przegląd transakcji gotówkowych i kartowych. Nasza kasa w Teamogy jest podzielona na dwie części. Pierwsza część to kasa. W tym miejscu znajdują się wszystkie transakcje gotówkowe twojej...

read more
Don’t miss interesting articles and tips

If you want to be among the first, please enter your e-mail. We will always try to send quality and interesting content for you.

Accelerate your business now

From |LY| |CUR| monthly per user